1. Tinerețe fără Bătrânețe – Tg.Mureș – căpitan de echipă: Cristi Ormenișan

2. The Sharks Team – Tg.Mureș – căpitan de echipă: Tökés Attila

3. Torpi MS Team – Tg.Mureș – căpitan de echipă: Szeghalmi Andrea

4. Septimia Sport Club – Odorheiu Secuiesc – căpitan de echipă: Buti László

5. Harghita Triathlon Club – Miercurea Ciuc – căpitan de echipă: Barabás Loránt

6. Master Ski&Bike – Tg.Mureș – căpitan de echipă: Horváth Árpád

7. Master Ski&Bike junior – Tg.Mureș – căpitan de echipă: Klosz Péter

8. Aquasport – Tg.Mureș – căpitan de echipă: Păltineanu Răzvan

9. CSS I Tg.Mureș – Tg.Mureș – căpitan de echipă: Geréb Roland

10. CSS II Tg.Mureş – Tg.Mureș – căpitan de echipă: Matei Diana

11. SVT Electronics – Tg.Mureș – căpitan de echipă: Sajgó Zsolt

12. C.S.Mini-Max Tg.Mureș – Tg.Mureș – căpitan de echipă: Harai István

13.Tribeach Braşov-Jose – Braşov/Sf.Gheorghe/Tg.Mureş – căpitan de echipă: Petke Erika

14. Eric the eel – Miercurea Ciuc – căpitan de echipă: Sorbán Zsófia

 

Clasament Azomures Aqua Marathon 2014

 

Echipe legitimati:
I: CSS I Tg.Mures – 95.4 km
II: Septimia Sport Club – Odorheiu Secuiesc – 84.2 km
III: CSS II Tg.Mures – 78.1 km

Echipe amatori:
I: The Sharks Team – Tg.Mures – 88.6 km
II: Aquasport – Tg.Mures – 86.7 km
III: Torpi MS Team – Tg.Mures – 80.5 km
IV: Tribeach Brasov-Jose – Brasov/Sf.Gheorghe-Tg.Mures – 78.5 km
V: CS Mini-Max – Tg.Mures – 78.3 km
VI: SVT Electronics – Tg.Mures – 75.3 km
VII: Harghita Triathlon Club – Miercurea Ciuc/Tg.Mures – 70.1 km
VIII: Tinerete fara Batranete – Tg.Mures – 66.8 km
IX: Master Ski&Bike – Tg.Mures – 61.4 km
X: Eric the eel – Miercurea Ciuc – 52.8 km

Cea mai tanara participanta: Morariu Erika – CSS II Tg.Mures – nascuta in 2004
Cel mai tanar participant: Santean David – CSS II Tg.Mures – nascut in 2005
Cea mai in varsta participanta: Mate Magdolna – Tinerete fara Batranete – Tg.Mures
Cel mai in varsta participant: Molnar Peter – SVT Electronics – Tg.Mures

MVP (concurentul care a parcurs cea mai mare distanta)
– fete: Lungu Andreea – The Sharks Team – Tg.Mures – 8400m
– baieti: Gereb Romeo – CSS I Tg.Mures – 9100m

Premiere speciala pentru D-l Remus Miron, care nu cu mult timp in urma a inotat 24 de ore incontinuu la Izvorani pentru un scop caritabil.

Premiu special pentru D-l Molnar Jozsef, care la doua saptamani dupa operatie a participat cu rezultate bune, inotand: 2000m, 2000m, 2000m, 1900.

foaie arbitraj – Torpi MS Team

foaie arbitraj – Tribeach Brasov-Jose

foaie arbitraj – Tinerete fara Batranete

foaie arbitraj – The Sharks Team

foaie arbitraj – Harghita Triathlon Club

foaie arbitraj – Master Ski&Bike

foaie arbitraj – Septimia Sport Club

foaie arbitraj – SVT Electronics

foaie arbitraj – Eric the eel

foaie arbitraj – CSS II Tg.Mures

foaie arbitraj – CSS I Tg.Mures

foaie arbitraj – CS Mini-Max

foaie arbitraj – Aquasport